سطرهای سپید
سطرهای دفتر مرا مو به مو حساب کن
قالب وبلاگ

 

آیا شیطان وجود دارد؟ آیا خدا شیطان را خلق کرد؟

استاد دانشگاه با این سؤال شاگردانش را به چالش ذهنی کشاند.

آیا خدا هر چیزی که وجود دارد را خلق کرد؟

شاگرد با قاطعیت پاسخ داد بله او خلق کرد.

استاد پرسید آیا خدا همه چیز را خلق کرد؟

شاگرد پاسخ داد : بله آقا

استاد گفت : اگر خدا همه چیز را خلق کرد ، پس او شیطان را نیز خلق کرد.چون شیطان نیز وجود دارد و مطابق قانون که کردار ما نمایانگر ماست ، خدا نیز شیطان است. شاگرد آرام نشست و پاسخ نداد.

استاد با رضایت از خودش خیال کرد بار دگر توانست ثابت کند عقیده به مذهب افسانه و خرافه ای بیش نیست.

شاگردی دیگر دستش را بلند کرد و گفت:استاد می توانم از شما سؤالی بپرسم؟

استاد پاسخ داد : البته. شاگرد ایستاد و پرسید: استاد سرما وجود دارد؟

استاد پاسخ داد این چه سؤالی است . البته که وجود دارد.آیا تا کنون حسش نکرده ایی.شاگردان به سؤال مرد جوان خندیدند.مرد جوان گفت : در واقع اقا سرما وجود ندارد.مطابق قانون فیزیک چیزی که ما از آن به سرما یاد می کنیم در حقیقت نبودن گرماست.هر موجود یا شی را می توان مطالعه و آزمایش کرد وقتی که انرژی داشته باشد یا آن را انتقال دهد . و گرما چیزی است که باعث می شود بدن یا هر شی انرژی را انتقال دهد یا آنرا دارا باشد.(صفر مطلق )F-460 نبود کامل گرماست تمام مواد در این درجه بدون حیات و بازده می شوند. سرما وجود ندارد.این کلمه را بشر برای اینکه از نبودن گرما توصیفی داشته باشد خلق کرد.شاگرد ادامه داد: استاد تاریکی وجود دارد؟ استاد پاسخ داد: البته که وجود دارد. شاگرد گفت دوباره اشتباه کردید آقا. تاریکی هم وجود نداد. تاریکی در حقیقت نبودن نور است. نور چیزی است که می توان آنرا مطالعه و آزمایش کرد. اما تاریکی را نمی توان.در واقع با استفاده از قانون نیوتن می توان نور را به رنگهای مختلف شکست و طول موج هر رنگ را جداگانه مطالعه کرد.اما شما نمی توانید تاریکی را اندازه بگیرید. یک پرتو بسیار کوچک نور دنیایی از تاریکی را می شکند و آنرا روشن می سازد. شما چطور می توانید تعیین کنید که یک فضای به خصوص چه میزان تاریکی دارد تنها کاری که می کنید این است که میزان وجود نور را در آن فضا اندازه بگیرید درست است؟ تاریکی واژه ای است که بشربرای توصیف زمانی که نور وجود ندارد بکار ببرد. در آخر مرد جوان از استاد پرسید: آقا شیطان وجود دارد؟ زیاد مطمین نبود . استاد پاسخ داد: البته همانطور که قبلا هم گفتم. ما او را هر روز می بینیم. او هر روزدر مثال هایی از رفتار های غیر انسانی بشر به همنوع خود دیده می شود. او در جنایتها و خشونتهای بی شماری که در سراسر دنیا اتفاق می افتد وجود دارد. اینها نمایانگر هیچ چیزی به جز شیطان نیست. و آن شاگرد پاسخ داد:

شیطان وجود ندارد آقا . یا حد اقل در نوع خود وجود ندارد . شیطان را به سادگی می توان نبود خدا دانست. درست مثل تاریکی و سرما. کلمه ایی که بشر خلق کرد تا توصیفی از نبود خدا داشته باشد. خدا شیطان را خلق نکرد. شیطان نتیجه آن چیزی است که وقتی بشر عشق به خدا را در قلب خودش حاضر نبیند. مثل سرما که وقتی اثری از گرما نیست خود بخود می آید و تاری که در نبود نور می اید.

آن شاگرد جوان آلبرت انیشتن بود

 

کنکورمو دادملبخند..بلاخره تموم شد..خیلی برنامه ها واسه تابستون دارمخوشمزه...فعلا نمی تونم باشعرای خودم آپ کنم چون الان می فهمم که چقدر مونده تا من بتونم یه شعر درست و حسابی بگممتفکر..باید خودمو واسه کنکور آزاد آماده کنم... ١٠تیر میرم تهران ..آخه اولین و آخرین رشته دانشگاه آزاد رو مهندسی فیزیک (لیزر و اپتیک)زدماز خود راضی...نمی دونم قبول شدم میرم یا نه..اما کنکورشو میدم...می خوام دوستای تهرانیمم ببینمقلب..دوست دارم همشونو با هم ببینم..البته اگه خودشون دوست داشتن...و کلی برنامه دیگه...زبان

 

[ جمعه ٧ تیر ۱۳۸٧ ] [ ٤:٤٥ ‎ق.ظ ] [ رژانو صفریان ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

سطر سطر دفترم جای ردپای توست
صفحات اختصاصی
امکانات وب

فروش بک لینک