آفتابگردان

و آنگاه آفتابگرداني از گوشه ايي طلوع كرد و به ميان كارهاي ما سرك كشيد .و ما هيچ ندانستيم آمدنش از كدامين سو بود .مي ديديمش كه هر روز از سحرگاهان يك جا مي نشيند و بالا آمدن خورشيد را نظاره مي كند و تا شامگاهان همچنان روي بر او نگاه مي دارد و با او مي گردد .آنگاه تازه دانستيم كه چرا به او مي گويند «آفتابگردان». و از آنجايي كه خورشيد در اسطوره ها نماد حقيقت بود آفتابگردان را نكو داشتيم و خواستيم تا با ما بماند و نشان ما باشد نه به آن نشان كه خود را حقيقت بپنداريم و نه حتي به آن توهم كه روي خود را به سوي حقيقت بدانيم بلكه تنها به نشان آرزويي كه در سويداي قلبمان روئيد ن گرفته بود كه « اي كاش مي توانستيم آن گونه باشيم » و اگر غير از اين بود او هرگز نمي پزيرفت .    

                                        

218xmt

                                   <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

/ 16 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهرآوه

سلام دوست عزيز وبلاگ بسيار زيبايی داريد. متشکرم که به من سر زديد. با بهترين آرزوها برای شما

احسان پرسا

با سلام. بدين‌وسيله از كليه‌ي علاقمندان به آشنايي با تعريف قالب طرح، براي مشاركت هرچه ‌بهتر در مسابقه‌ي « بالي براي پرواز 3 » دعوت مي شود ( روز دوشنبه 28/1/1385 _ ساعت 8 تا 9 صبح ) شاهد مصاحبه‌ي جناب آقاي سعيدي راد _ رئيس هيئت‌داوران مسابقه _ در برنامه ي " صبح تهران " شبكه‌ي 5 سيما باشند .

پانتی

سلام رژانو جون؟ خوبی؟ چه متن پرمفهومی بود. کاش مينوشتی از کی بود؟ کاش هممون بتونيم مثل آفتابگردون هميشه رو به سوی حقيقت داشته باشيم!!

خودت خوب می دونی من کيم

سلام سلامی به زيبايی نغمه بلبلان بر رژانو جون خودم - چطوری - چی شد چرا سراغی از ما نمی گيری - اصلا فهميدی من کی بيدم عزيز دلم -دلم برات تنگ شده - نه آپ می کنی نه ..... آخه نمی گی شايد يکی دلش واسه تو تنگ شده باشه -

هريس

همه اش تقديم به گلم خيلی دوست دارم بهم سر بزن -

rozita

سلام چرا اینجا پر از مطالب زیباست خیال پرواز به روز شد خوشحال میشم سری بزنید شاد و موفق باشید

عسل جان

عاشقانه هاي مريم

سلام بر خانم خوب خودم خوبی از اينکه بهم سر زدی خيلی خوشحالم کردی باز از اينکارا بکن باشه ؟ ويبلاگ شما هم قشنگه زيباست راستی يکی از عکساتو گرفتم

faranak

چشمان تو گل افتابگردانند به هر کجا که بنگری خدا انجاست...وبلاگ زيبايی داری..