ماه غریب

 

انگار هر سال که می گذره ماه رمضون غریب و غریب تر میشه...یادمه بچه که بودم با هزار شور و ذوق روزه می گرفتم و همه شهر و کوچه و خیابونم بوی ماه رمضون رو میداد اما الان هیچ چیزی رو حس نمی کنم..روزه میگیرم و سعی می کنم به خدا نزدکیتر بشم اما حس قبل افطار و صدای ربنا و افطارای دسته جمعی رو ندارم...دلم میگیره وقتی میبینم خدا چقدر فراموش شده...که مردم مسافرتاشونو گذاشتن برای این ماه و میگن الان شمال خلوته و مسافرت می چسبه..دوست دارم جواب بدم مسلمونی این نیست به خدا..

وقتی یاد بعضی حرکات و رفتارا می افتم دلم میگیره...

هر کسی بهم بر می خوره میگه روزه ایی؟منم میگم آره...میگه اووووه چه حوصله ایی داری دیوونه ای به خدا هلاک می شی! توی این هوای گرم روزه گرفتن که معنی نداره...منم در جوابشون میگم این فقط به خاطر وظیفه مسلمونیم نیست بلکه به خاطر اینه که  دلم دوست داره توی مهمونی خدا باشم..

 

روزه خوری علنی هم که دیگه عادی شده! طوری که اصلا یادم می گیره خودم هم روزه هستم! انگار مستحبه که جلوی آدم روزه دار آب سرد بخوری و یا به اون بستنی زهرآلود شیطانی، لیس بزنی!

نمی دونم چرا اینقدر حرص می خورم برای خیلی هایی که فقط دنبال بهانه هستند تا از روزه گرفتن خودشونو معاف کنن..فکر می کنن تشنه میشن و گرسنه .نمی دونن که باید جلوی رفتارا و حرفایی که می زنن باشن...روزه فقط گرسنگی و تشنگی نیست..

نمی دونم چرا وقتی با ضعف و گرسنگی شدید دارم دنبال خونه می گردم هر بار که وارد میشم خونه رو ببینم باید بوی غذا و عطر زعفرون خونه رو پر کرده باشه...

چرا وقتی سوار تاکسی میشم مردا با پررویی تمام سیگار می کشن و دودشو با افتخار به سمتت می فرستن..

منکر گرمای شدید این روزها نیستم. گاهی حس می کنم از آسمون آتیش می باره..گاهی از فرط بی حالی فقط ترجیح می دم بخوابم ولی خوشحالم که خدا خودش می دونه باهاش صادق و رو راستم مثل همیشه..

دلم گرفت !شایدم خودم مقصرم که نمی تونم با حرف زدن و گفتن عقایدم دیگران رو مشتاق به روزه گرفتن کنم..

 

خداوندا:

«خدایا! من که خودم بی لیاقتم و حتی ممکنه از همه ی این افراد هم پیش تو روسیاه تر باشم. اما به من نیرویی بده که اگر فردا به من فرزندی عطا کردی، ازش خوب نگهداری کنم و خوب تربیتش کنم. طوری که هیچ وقت باعث آزار تو و بندگانت نباشه.»
آمین یا رب العالمین

 

 

 

 

/ 59 نظر / 41 بازدید
نمایش نظرات قبلی
sanaz

"سلام این لینک پرسشنامه آنلاینی در مورد امنیت فرهنگی است. ممنون می شم اگه آن را تکمیل و ارسال کنید. http://fws.ut.ac.ir/rtl/winquestion.aspx?path=http://bakhshaei.com/mo3/default2.html "

سینا

سلام. خیلی وقته ننوشتی...[افسوس]

englishpower

اومدم پس از مدت ها احوالی ازت بپرسم ایشاا... که خوب و سلامت هستی [گل][گل][گل]

اولين همايش سراسري فرهنگي هنري معتكف

اديب و هنرمند گرامي اولين همايش سراسري فرهنگي هنري معتكف ، مهلت ارسال آثار مرتبط با اعتکاف تا ( 24/9/90) در قالب: شعر، خاطره، داستان، قطعه ادبی و پیامک تمدید شده است، لذا از حضرت عالي دعوت مي گردد تا در اين فراخوان شركت نماييد. به 14 اثر ممتاز و برگزیده به ترتیب امتیازی که هیأت داوران لحاظ خواهند کرد، هدایای ارزنده ای به شرح زیر اهداء خواهد شد: 1) هزینه سفر عمره ی مفرده برای 3 نفر 2) هزینه سفر عتبات عالیات برای 5 نفر 3) هزینه سفر مشهد مقدس برای 6 نفر آثار برگزیده پس از تنظیم و تایپ و صفحه آرایی در مجلدی شامل: (شعر)، (داستان)، (خاطره، قطعه ادبی و پیامک) چاپ و در مراسم افتتاحیه عرضه خواهد شد. دبیرخانه ی همایش به جز ایام تعطیل، از طریق تلفکس شماره ی 7730546 - 0251 و همراه 4531 746 0912 پاسخگوی شما خواهد بود. نشانی دبیرخانه همایش: قم ، خیابان دورشهر، کوچه 18، فرعی 14، پلاک 2 جهت كسب اطلاعات بيشتر به سايت www.Etekaf.org مراجعه شود. دبير خانه همايش سراسري فرهنگي هنري معتكف

شادی

به روزم! دنیای شادی داشته باشی‌[گل]

شادی

به روزم! دنیای شادی داشته باشی‌[گل]

مسعود مسدود

سلام به شما دوست عزیز به سرمان زده وقایع اتفاقیه و بامزه ای را که در حین شغل شریف و کاذب دستفروشی در کنار پیاده روها برایمان رخ می دهد در وبلاگی به نام " صاحب بساطات عدیده" بنویسیم.متعدده آن به این خاطر است که از لباس زیر و رو فروشی گرفته تا کتاب و محصولات فرهنگی را در رزومه کاریم دارم.یحتمل خوشتان می آید.اگر نیامد ضربدر قرمز رنگ اون گوشه بالا سمت چپ را برای همین وقتها ساخته اند دیگر.ولی اگر خوشتان آمد نوش جانت عزیزم ؛ فقط اگر بتوانی و نظرت را بنویسی که به آینده امیدوارمان کرده ای و در نوشتن مصمم.اولین مهمان های این میکده را به خاطر خواهم سپرد.در آغاز هم آماده ام سراغ وبلاگ نویسندگانی که نوشته هایشان را دوست دارم و جدا از تعریف تمجید و هندوانه من ، آمار بازدید و تعداد کامنتهایشان این را فریاد می زند.برای همین نظرتان اینقدر مهم است که برایم تعیین می کند نوشتن را ادامه دهم یا نه ؛ سفت بچسبم به دستفروشیم و زر اضافه نزنم و وقت مردم را بیهوده هدر ندهم. این شما و این چند پست آغازین این وبلاگ. http://saba000.blogfa.com/ با احترام : مسعود مسدود – مسدودش مال آینده ست که انشاءالله رخ نمی دهد

همایش شعر 9 دی

همایش شعر نه دی با تجلیل از شاعران بصیرت آفرین دوشنبه پنجم دی ماه ساعت : 17:30 الی 19:30 تهران مرکز همایشهای بین المللی برج میلاد مرکز مقاومت بسیج شهرداری تهران دفتر شعر آیینی

ارش

سلام خوشحال میشم به وب منم سری بزنی...